چین دماسنج بلوتوث مواد غذایی سازنده
تماس با ما

تماس با شخص : Emily

شماره تلفن : 86-18392032815

WhatsApp : +8618392032815

Free call

چگونه و چرا یک دماسنج را کالیبره می کنیم

October 23, 2020

چگونه و چرا دماسنج را کالیبره می کنیم

چرا کالیبره می شود؟ تکرار این روند کالیبراسیون به صورت منظم مهم است زیرا اتفاقی که در بیشتر دماسنج ها می افتد به مرور زمان از بین می رود.

کالیبراسیون دماسنج شما سریع و آسان است.بسیاری از دماسنجهای آنالوگ و دیجیتال به شما امکان می دهند دما را تنظیم کنید تا مقدار کالیبره شده را تنظیم کنید. چندین روش برای کالیبراسیون آن وجود دارد.

1. آب آب

1. یک لیوان را با مکعب های یخ پر کنید ، سپس آن را با آب سرد پر کنید.

2. آب را هم بزنید و اجازه دهید 3 دقیقه بماند.

3. دوباره هم بزنید ، سپس دماسنج خود را درون لیوان قرار دهید ، مطمئن شوید که به کناره ها دست نزنید.

4- دما باید 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) باشد.تفاوت را ثبت کرده و دماسنج خود را به صورت مناسب جبران کنید.

2: آب جوش

1. یک قابلمه آب مقطر را بجوشانید.

2. هنگامی که آب به جوش آمد ، دماسنج خود را وارد کنید ، مطمئن شوید که به کناره ها یا ته دیگ دست نزنید.

دما باید 212 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد) باشد.تفاوت را ثبت کرده و دماسنج خود را به صورت مناسب جبران کنید.

نقطه جوش آب با ارتفاع متفاوت خواهد بود.دمای مناسب برای ارتفاع خود را پیدا کنید

مرحله 1 - یک لیوان را با یخ و آب پر کنید

یکی از روش های رایج که برای کالیبراسیون دماسنج گوشتی دیجیتال استفاده می شود ، پر کردن یک لیوان با مقداری یخ در پایین و سپس بالا بردن آن با مقداری آب گرم یا جوش است.چند لحظه آن را بگذارید تا کمی زمان برای سرد شدن آب فراهم شود ، اما زمان زیادی برای شروع آب شدن یخ نگذارید.

مرحله 2 - دماسنج را در آب قرار دهید

در این مرحله ، دماسنج را در لیوان قرار دهید ، اجازه دهید نوک آن یخ را لمس کند.این یک روش آسان برای کالیبراسیون آن است ، زیرا باید در محدوده حدود 32 درجه فارنهایت ثبت شود.

اگر این دما ثبت نشده باشد ، می دانید که دماسنج دقیق نیست.شما به عنوان یک دماسنج دیجیتالی ، توانایی تنظیم متناسب با آچار تنظیم را ندارید.بنابراین ، در چنین حالتی ممکن است مجبور شوید آن را تعویض کنید.

مرحله 3 - دماسنج را عقیم کنید

اگر دماسنج شما دمای مورد نظر 32 درجه فارنهایت را ثبت کرده است ، می توانید قبل از استفاده در غذا ، آن را با شستشو با مقداری آب گرم عقیم کنید.

مرحله 4 - دمای غذا را آزمایش کنید

پس از آن ، می توانید با استفاده از دماسنج ، دمای گوشت در حال پخت را بررسی کنید و مطمئن شوید که نوک آن را در ضخیم ترین قسمت دنده ، فیله یا هر نوع گوشتی که می پزید ، وارد کنید.بعد از اینکه آن را با استفاده از این روش ساده کالیبره کردید ، باید نتیجه دقیقی به شما بدهد.

مرحله 5 - تکرار کنید

تکرار این روند کالیبراسیون به صورت منظم مهم است زیرا اتفاقی که در بیشتر دماسنجها می افتد به مرور زمان از بین می رود.در حقیقت ، در مورد دماسنج های دیجیتال ، توصیه می شود که فرآیند کالیبراسیون را بیشتر انجام دهید ، زیرا آنها را نمی توان به راحتی تنظیم کرد دماسنج هایی که دارای مینی آچار هستند و امکان انجام تنظیمات دستی به راحتی را دارند.

این روش ساده فقط چند دقیقه زمان می برد و به شما کمک می کند تا خیال خود را راحت کنید زیرا دماسنج شما هنگام قرار دادن در گوشتی که می پزید ، دمای دقیق را ثبت می کند.

ایده اصلی این است که شما محیطی را ایجاد می کنید که در واقع می دانید دما چیست.سپس ، از دماسنج برای اندازه گیری آن محیط استفاده می کنید و می بینید که آیا دمای مناسب را خوانده است.از آنجا که می دانیم آب در دمای 32 درجه فارنهایت یخ می زند و می دانیم که آب در دمای 212 درجه فارنهایت می جوشد ، یکی از این موارد باعث می شود "محیط" مناسبی برای آزمایش با دماسنج ها باشد.

یک نکته: برای اکثر مراحل کالیبراسیون ، من ترجیح می دهم از حمام یخ در دمای 32 درجه فارنهایت استفاده کنم و نه در مقابل آب جوش و آزمایش 212 F. این بدان دلیل است که نقطه جوش آب در ارتفاعات مختلف تغییر می کند و من نمی خواهم برای آن تغییر دما حساب شود.برای برخی از دماسنجهای دیجیتال ، (مانند ترمپن) شما باید از هر دو محیط استفاده کنید.

روش فوق مبتنی بر دماسنج گوشتی دیجیتال است.

نحوه کالیبره کردن دماسنج شماره گیری: اگر دماسنج به درستی خوانده نمی شود ، می توانید از یک آچار کوچک برای پیچاندن مهره زیر سطح دماسنج استفاده کنید.ملایم باشید!تنظیم جزئی باید تمام آنچه لازم است باشد.برای سریعترین نتیجه ، می توانید مهره را با پروب هنوز در آب یخ تنظیم کنید.

اگر بررسی خوبی برای کالیبراسیون دماسنج گوشت دارید ، خوش آمدید با طرف ما صحبت کنید.

 
 
با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما